FANDOM


(Przetłumaczyłem na język polski)
Line 2: Line 2:
   
 
==Description==
 
==Description==
Amy is Becky Thatcher's rival for most of The Adventures of Tom Sawyer, and dislikes Becky. Amy is Tom's first love, but is swept from his thoughts the moment he sees Becky. After a little slip-up from Tom, he returns to Amy to make Becky jealous. It is suggested that Tom and Becky's relationship grows until marriage, therefore solidifying the fact that Amy loses the run for Tom.
+
Amy jest rywalką Becky Thatcher w większości Przygodach Tomka Sawyera i nie lubi Becky. Amy jest pierwszą miłością Toma, ale znika z jego myśli, gdy tylko zobaczyłem Becky. Po drobnych wpadkach Toma wraca do Amy, aby wzbudzić zazdrość Becky. Sugeruje się, że łączy Toma i Becky rozwija się do małżeństwa, co obejmuje fakt, że Amy przegrywa z Tomem.
  +
 
[[Category:Characters]]
 
[[Category:Characters]]

Revision as of 17:40, April 27, 2020

TBA
CC82A56A-9DFF-4EE8-B64B-04F1786B2B4A

Description

Amy jest rywalką Becky Thatcher w większości Przygodach Tomka Sawyera i nie lubi Becky. Amy jest pierwszą miłością Toma, ale znika z jego myśli, gdy tylko zobaczyłem Becky. Po drobnych wpadkach Toma wraca do Amy, aby wzbudzić zazdrość Becky. Sugeruje się, że łączy Toma i Becky rozwija się aż do małżeństwa, co obejmuje fakt, że Amy przegrywa z Tomem.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.